Když tým je mnohem víc než jen dva...
When a team is much more than just two...
DIGGER


digger1-t.jpg, 14 kB Digger z Pískových dolů
zvaná též Digitka, Digule, Digr Bagr.
Trikolorní šeltie, narozená 29.6.2000.
MA3, 41, 5 cm. Průkaz původu

S kým máme tu čest?

digger3-t.jpg2 Digitku nám původně "naordinoval" osud. Ori měla ve svých 18 měsících velké zdravotní potíže, nikdo netušil, jak to s ní vůbec dopadne. Druhý pejsek měl být vlastně i takovou terapií, pro Ori i pro mě. Nakonec se ukázalo, že velmi účinnou. Na Digitku jsem se tehdy jela podívat s představou roztomilého, něžného štěňátka, prostě takové druhé malé Orinky. Pravdou je, že první zážitek byl opravdu "velký". Nikdy nezapomenu na slova Martiny Podešťové, která cynicky prohodila - chtěla jsi pejska velkého jako Ori, tady je (no jo, ale v sedmi týdnech). A Diginka rostla a rostla, naštěstí to "dotáhla" jen do kategorie medium.

digger2-t.jpg2 Digitka je pravým opakem Ori. Zatímco na parkuru je to drak a zuřivě vrčící šelma, v "civilu" je naprosto podřízená, k cizím lidem dost nedůvěřivá. Snaží se neustále někomu zavděčit, čehož zneužívá především Orinka, která ji navádí k nepravostem. Digitka ji většinou horlivě a oddaně následuje, což končívá průšvihem... Můj výborný kamarád kdysi označil Ori za Garfielda a Digitku za Oddieho - myslím, že velmi trefně.

digger4-t.jpg Její přístup ke sportům jako je flyball nebo agility je velmi specifický, dal by se vyjádřit slovy "cokoliv doběhnu, sežeru". Toto se ukázalo být největším problémem při našich pokusech o flyball, protože Digi se nějak nedalo vysvětlit, že úkolem NENÍ chytit psa na vedlejší dráze a odebrat mu míček. Na druhou stranu Digitka vyloženě excelovala v coursingu, protože "ulovit a zabít" střapec, to je přesně ono! V agility je velmi rychlá. Při běhu zuřivě vrčí a pokud nabude dojmu, že se ji na parkuru pletu, klidně mě i štípne. Její nevýhodou je to, že se velmi snadno přetáčí a naše příprava před startem spočívá v opakování prvků poslušnosti za vydatné podpory "tlumících piškotů". Trať si ale opravdu užíváme, Diginka prostě jinak než "naplno" neběhá, takže každý parkur je výzva, chce to 100% koncentraci a nasazení. A výsledky? Většinou dobíháme velmi rychle v obou smyslech tohoto slova. Objektivně má Digitka sice méně těch "úspěchů", ale o to větší zážitek je každý z běhů, pro mne tedy určitě.

Digitčiny záliby:
 1. Jídlo - její schopnost vyhledávat jídlo v jakékoliv skrýši i rychlost, s jakou jej pak zhltne, je neuvěřitelná. O to legračněji působí fakt, že se pak přijde zkroušeně přiznat.
 2. Vrčení a štěkání - to, že Digi něco opravdu baví, poznáte velmi snadno. Příšerně u toho vrčí a štěká.
 3. Gumová kačenka - její zamilovaná hračka, kterou původně kradla psímu kámošovi Jimimu, až se mi jí konečně podařilo sehnat v Belgii.

Digitčiny úspěchy
 • Od roku 2006 kategorie A3
 • Účast v repre 2005, 2006
 • 2. místo družstva IMCA 2005, 2. místo Open jednotlivců IMCA 2005
 • Finále EO 2005
 • 2. místo MR šeltií 2005
 • 2. místo MR SK družstva
 • Mistr republiky v coursingu (ono se to totiž hodnotí po plemenech ;o)
 • Digitko, jsi to nejmilejší praštěné, šílené a přesto oddané stvoření, které jsem kdy potkala.


  Nikdy se nevzdávej a dovol svým snům, aby se splnily! Never give up and let your dreams come true!